نحوه پخت و طبخ  خوراک سبزیجات

طرز طبخ و موارد مور نیاز خوراک سبزیجات رژیمی

مواد مورد نیاز :

۱ ـ هویج

۲ ـ سیب زمینی

۳ ـ کدو سبز

۴ ـ کدو حلوایی

۵ ـ پیاز

۶ ـ لوبیا سبز

۷ ـ نخود فرنگی

۸ ـ کرفس

۹ ـ درت پخته

۱۰ ـ کلم بروکلی و گل کلم و فلفل  و قارچ  و …

۱۱ ـ ادویه و نمک در صورت تمایل

۱۲ ـ سس ماست یا سس سفید

طرز تهیه :

برای تهیه این غذا از انواع سبزیجات فصل میتوان استفاده کرد . با استفاده از روش آبپز و بخار پز ویا ماهیتابه رژیمی این غذا تهیه میشود در روش آبپزسعی کنید  ابتدا آب را به جوش آورده و سپس سبزی جات را در آب جوش بریزید تا پخته شوند .سعی کنید میزان آب زیاد نباشد و سبزیجات هم زیاد پخته و له نشود تا ارزش غذایی سبزیجات بیشتر حفظ شود. اضافه کردن جوش شیرین برای حفظ رنگ سبزیجات موجب از بین رفتن ارزش غذایی میشود .

طبخ 

روش دوم پختن سبزیجات توسط ماهیتابه رژیمی است  .  ( روشی که در تصویر میبینید ) به این صورت که سبزیجات را در ماهیتابه ریخته و درب آنرا بسته و  روی شعله ملایم گذاشته و هر چند وقت یکبار زیر و رو کنید . آب میان بافتی  سبزیجات موجب پخته شدن گردیده  و نیازی به اضافه کردن آب نیست در اواخر پخت در صورت تمایل کمی روغن زیتون هم اضافه کنید . در صورتی که بعضی از سبزیجات نیاز به مدت زمان بیشتری برای پخت داشته باشند و یا در صورت اضافه کردن گوشت و غلات ، جداگانه پخته و سپس به غذا اضافه کنید .

برای تهیه سس ماست ، از ماست سفت وکم چرب و مقداری سبزیجات خشک  (شوید و نعناع و آویشن ) و … دارچین و سماق و فلفل سیاه و قرمز و سایر ادویه هایی که دوست دارید استفاده کنید بااضافه کردن چند قطره آبلیمو این سس را خوشمزه تر می کنید .

برای سس سفید هم از کره و شیر و آرد و خامه و ادویه  استفاده کنید و چنانچه بخواهید رژیمی باشد فقط از آرد و شیر و ادویه استفاده کنید

ذرت و نخود فرنگی جداگانه پخته شود  و هنگام سرو به غذا اضافه کنید .

این غذا برای افرادی که مبتلا به دیابت وناراحتیهای گوارشی  و ….هستند مفید و سهل الهضم  بوده و تهیه این غذای با ارزش بسیار راحت و آسان میباشد .